Monitor Doelgroepen IZA: een scherpe blik op gezondheid en zorg
Zorginstituut Nederland heeft met hulp en input van tientallen partijen in de zorg een ‘Monitor Doelgroepen IZA’ ontwikkeld.
Zorginstituut Nederland heeft met hulp en input van tientallen partijen in de zorg een ‘Monitor Doelgroepen IZA’ ontwikkeld.
De indicatoren uit de gezondheidsmonitor zijn geactualiseerd met gegevens van 2022. Ook zijn, indien beschikbaar, trendcijfers vanaf 2012 toegevoegd.
Een gezonde regio, met beleid dat een gezonde leefstijl van alle inwoners stimuleert, is een belangrijk oogmerk voor bestuurders en beleidsmakers. Voor goed beleid zijn cijfers en feiten nodig.
Op de thema pagina voor Sociale omgeving hebben we twee figuren die het aantal wanbetalers in het kader van de Zorgverzekeringswet met een bestuursrechtelijke premie op 31 december tonen.
Voor het gebruik van Huisartsenzorg zijn 4 nieuwe figuren beschikbaar.
Alle Regiobeelddata zijn beschikbaar in de open-data omgeving van het RIVM: Statline - Regiobeeld. Deze zijn te vinden via de tab ‘Open data’.
Op regiobeeld.nl introduceren we een nieuwe factsheet over de raming van de verpleging en verzorging volgens de Wet langdurige zorg (Wlz). Op basis van bevolkingsprognose van Primos-202
Met de nieuwe regioselectie-functionaliteit kunnen verschillende regio’s tegelijk geselecteerd worden.
Op basis van Vektis declaratiegegevens is er een nieuwe indicator toegevoegd; namelijk het aantal vrouwen dat gebruik maakt van verloskundige zorg in een regio.